ХрватскаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Peroj, 52215, Vodnjan (Dignano), Istarska: 52215

52215

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Peroj, 52215, Vodnjan (Dignano), Istarska
Град :Peroj
Регионот 2 :Vodnjan (Dignano)
Регионот 1 :Istarska
Земја :Хрватска(HR)
Поштенски :52215

Други Информации
Јазик :Croatian (HR)
Регионален Код :HR-18
ширина :44.95100
должина :13.79833
Временска Зона :Europe/Zagreb
Координирано Универзално Време :UTC+1
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Peroj, 52215, Vodnjan (Dignano), Istarska се наоѓа во Хрватска. Нејзините поштенски код е 52215.

Другите се е достапен
Peroj, 52215, Vodnjan (Dignano), Istarska,52215 ©2014 Поштенски Пребарување